image desctription

Stiri

1. Stiri

Amical: Metalurgistul Cugir - FC Unirea Alba Iulia 2-1

FC Unirea s-a deplasat astăzi la Cugir pentru un meci amical în companiei formației de Liga a III-a din oraș, Metalurgistul.

Gazdele s-au impus cu scorul de 2-1 grație golurilor marcate de către Făgărășanu (7-pen, 25), în timp ce pentru uniriști a punctat Al. Giurgiu (60). Este prima înfrângere pentru uniriști în această vară, după ce în precedentele partide amicale au remizat 1-1 cu Pandurii Tg. Jiu și au învins cu 4-2 pe FC Hunedoara.

Antrenorul Adorian Himcinschi a folosit următoarea echipă: Căt. Suciu – A. Fulea, Scrob, I. Grozav, Matei – B. Ștef, Selagea, Al. Giurgiu, Tat – S. Turuș, Lăsconi; iar după pauză au mai intrat: Petric, F. Morar, N. Rus, Onacă, Schiau, Apetri, Davidaș, An. David, Cr. Păcurar.

Pentru gazde au evoluat: N. Bănică – Bold, Itu, Șt. Radu, Vărărean– Șaucă, Măd. Popa, Udrea, Șuteu – Sorian, Făgărășanu; iar după pauză au mai jucat: Crivăț, M. Neagu, Tăban, Negrescu, Codrea, Ciobanu, G. Olteanu, Scurtu, Afrapt.