image desctription

Stiri

1. Stiri

Eliminați la penalty-uri!

Unirea Alba Iulia s-a oprit în faza a III-a a Cupei României, fiind eliminată la penalty-uri de către colega de serie, Industria Galda de Jos. Elevii lui Himcinschi au deschis rapid scorul, în minutul 5, prin Claudiu Davidaș, însă s-au văzut egalați în minutul 60, prin ex-uniristul Silviu Mureșan, după ce înainte cu două minute oaspeții au rămas în 10, Rodean fiind eliminat. Tot pentru cumul de galbene au plecat mai repede la vestiare, în prelungiri, Cernea și Alexandru Man.

Meciul s-a decis la penalti-uri, după ce l-a finalul timpului regulamentar scorul a fost 1-1. Ionuț Grozav și Silviu Turuș au trimis în bara transversală, în timp ce Adrian Mateiu și portarul Suciu au înscris fără probleme. De partea cealaltă, Alecu, Lupșan, Trif și Vonya au punctat fără emoții pentru calificarea liderului în faza următoare.

În etapa a IV-a, Unirea Alba Iulia se va deplasa la Reghin pentru meciul cu Avântul, meci programat sâmbătă de la ora 17:00.