image desctription

Stiri

1. Stiri

Unirea a scos doar o remiză la debutul ligii a III-a

Elevii lui Adorian Himcinschi au ratat debutul în eșalonul terț la fotbal. În prima etapă din campionat, Unirea Alba Iulia a încheiat a egalitate, scor 1-1, meciul cu junii de la Gaz Metan Mediaș II, la meci asistând peste 1300 de spectatori. Ambele goluri din meci au fost marcate în prima repriză, Selagea a înscris o scăriță spectaculoasă de la punctul cu var în minutul 5, în timp ce oaspeții au reușit egalarea prin Hăjmășan cu un șut la colțul lung, în minutul 37. Marile ocazii din repriza secundă au aparținut uniriștilor, însă tabela a rămas nemodificată.

Nu ne-am ridicat la parametrii care ne așteptam, nu am fost proaspeți și n-am avut inteligența necesară. Trebuie să căutăm cauzele. Am întâlnit o echipă tânără și trebuia să câștigăm, indiferent de circumstanțe. Am rămas datori, sperăm să ne revanșăm în meciurile următoare, spectatorii trebuie să aibă răbdare, să rămână alături de noi, pentru că Unirea nu și-a arătat adevărata față, a declarat la finalul jocului antrenorul unirist Adorian Himcinschi.

UNIREA ALBA IULIA – GAZ METAN MEDIAȘ II 1-1 (1-1)